Відбулись інтерактивні науково-практичні читання “Ґендер: міфи та реальність”

IMG_3508

16 лютого 2019 року на базі Черкаського обласного художнього музею відбулись інтерактивні науково-практичні читання “Ґендер: міфи та реальність”.

Ключові спікери заходу: Павло Кретов (доцент кафедри філософії та релігієзнавства ЧНУ ім. Б. Хмельницького), Зоя Шевченко (старша наукова співробітниця Центру ґендерних досліджень і комунікацій, доцентка кафедри філософії та релігієзнавства ЧНУ ім. Б. Хмельницького).

Модераторка зустрічі: Оксана Пушонкова (старша наукова співробітниця Центру ґендерних досліджень і комунікацій, доцентка кафедри філософії та релігієзнавства ЧНУ ім. Б. Хмельницького).

Інтерактивний характер заходу дозволив у дискусійній формі висвітлити сутнісні характеристики понять статі та ґендеру, означити сучасні наукові засади проблематизації дефініції “біологічна стать” та специфічність реалізації ґендерних відносин в залежності від соціокультурного середовища.

Особливу зацікавленість гості заходу виявили до обговорення феноменів інакшості та ксенофобії. Викриття ґендерних міфів не залишило байдужих. Варто відзначити високий рівень поінформованості з ґендерної проблематики більшості гостей інтерактивних читань. Однак, не всі виявились готовими до сприйняття нової інформації та залишили захід з перших хвилин його початку.

У підсумку зустрічі Людмила Костенко звернула увагу на необхідність розвитку прикладної ґендерології задля розбудови ґендернокомфортного та ґендерночутливого середовища.

Власну позицію щодо розвінчування ґендерних стереотипів та необхідності ґендерної просвіти висловили всі учасники/-ці заходу, в тому числі магістрантки Юлія Реп’ях, Людмила Стаховська, Наталія Левочко.

Дякуємо всім учасникам і учасницям за змістовну дискусію та затишну атмосферу!

IMG_3508

IMG_3509

IMG_3507

 

 

Поділитись:

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code