Наші випускники

Богдан Козак, роки навчання: 2005 - 2010

Богдан Козак,
роки навчання:
2005-2010

Черкаський національний університет був для мене інтелектуальною колискою. Це була вдача приїхати до Черкас та поступити в університет. Як, мабуть, більшість абітурієнтів, я хотів свободи (від погляду та контролю сім’ї, від тиску шкільного минулого, від багатьох речей). Я відчував себе авантюрником, якій продерся до іншої країни. І хоча по факту це не так, на ментальному рівні все так і було. Я потрапив до чарівного міста, ми його називали Че. Місто Університету, Дніпра й Філософії. Ці три лінії перетнулись саме там.

В Черкасах я став тим, ким я є. Це місто прийняло мене і дозволило розвиватись. У Черкасах мало спокус великих міст, це місце переважно для навчання, творчості та відпочинку. Черкаси прості та приємні.
Університет знаходиться за десять хвилин від Дніпра. До літніх сесій я часто готувався на пляже. Бувало й так, що я брав книгу у бібліотеці та йшов на пляж: читав і купався. Це був час навчання й відпочинку: у навчанні я відпочивав, і відпочинок був для навчання.

В Університеті я набув друзів, які й досі дуже важливі для мене. Я закохувався, страждав і знов закохувався. Я мандрував і впадав у пригоди. Я не шукав, але знайшов себе, так швидко і так вдало, що це може бути предметом заздрощів сторонніх людей.

Окремо хочу сказати про кафедру філософії. В цьому була якась унікальність. У мене були яскраві та дбайливі викладачі. Я сам зараз викладач, працюю у Таврійському національному університеті. І можу високо оцінити професіоналізм і турботу викладачів кафедри філософії. Час від часу я згадую своїх викладачів з любов’ю і вдячністю.

Я згадую будівлю Університету, сходи на п’ятий поверх, кафе, вид з коридорного вікна біля кафедри. Я пам’ятаю кукурікання півника на першій лекції, що придавало шарм казковості. Це був півник з міста Че, міста молодості та Філософії.

*  *  *

Вікторія Назаренко,
роки навчання:
2007-2012

Навчання на філософському відділенні – особливе і неповторне. Такого досвіду не здобудеш на жодному іншому. Кожен викладач – це унікальний, цікавий і, по своєму, оригінальний світ знань. Процес навчання – простір для творчості, свободи думки і слова. А висловлювати ці думки з науковим підгрунтям ви навчитеся саме на цьому відділенні. Для амбітних молодих людей, які планують в майбутньому виконувати функції державотворення, кращого старту не знайти. Висловлюю вдячність всім викладачам кафедри, з якими мені пощастило пізнавати філософські науки і здобувати неоціненний професійний та життєвий досвід.

.

.

.

*  *  *

Олександр Дубина, роки навчання: 2008-2013

Олександр Дубина, роки навчання:
2008-2013

В 2008 році я прийняв важливе рішення вступити на філософське віділення #ЧНУ. Вибір був непростий, я мріяв стати істориком. Але, всі сумніви, на рахунок обраного шляху, розвіялись одразу після першої лекції. Викладачі кафедри були подібними на справжніх давньогрецьких філософів та вселяли інтелектуальний інтерес, а найголовніше – відчуття креативної творчої свободи (яке, на щастя, не покидало мене впродовж всього навчання). “Без сумніву – подумав я. – Ти потрапив туди куди потрібно”. Я навчався серед сильних, талановитих одногрупників і це були найкращі роки мого молодого життя. Найбільшим здобутком я вважаю отримані знання та друзів, яких неможливо придбати за будь-які гроші. Навчання на філософському віділення назавжди змінило мене, дозволило пізнати себе, обрати свій шлях і бути щасливим. Дякую всім, хто розділив зі мною цю пригоду!

*  *  *

Максим Колісник, роки навчання: 2008-2013

Максим Колісник, роки навчання:
2008-2013

Я навчався на спеціальності «Філософія» з 2008-го по 2013-й роки. Хочу сказати, що зараз задоволений своїм вибором, хоча й не можу сказати, що це було прагматичне рішення. Просто філософія цікавила мене сама по собі. Дуже добре, що викладачі нашої кафедри змогли підживити цю цікавість і наповнити навчання інтелектуальним змістом. Я думаю, до цих слів могла би приєднатися більшість моїх одногрупників, і саме тому майже від самого початку у спілкуванні нашої групи з викладачами склалася якщо не товариська атмосфера, то принаймні простір для вільного обміну думками.

Провчившись 5 років на кафедрі філософії,  я переконаний, що її значення в Україні недооцінюють, адже вона дає можливість для розвитку досить рідкісного для будь-якого суспільства критичного мислення, вчить людину послідовно і аргументовано висловлювати свою позицію, а також толерантно ставитись до думок інших та розуміти їх. Зрештою якщо людина навчаючись на кафедрі філософії справді серйозно заглиблюється до текстів, які були написані одними з найрозумніших людей своїх часів, такими як Платон, Арістотель, Рене Декарт, Іммануїл Кант, а також дослухається до порад та думок викладачів, вона неодмінно отримає особисту користь.

Тому я бажаю нинішнім і майбутнім студентам ставитися до філософії серйозно і використовувати найменшу можливість для набуття нових знань. Ті хто справді матиме мотивацію для навчання на кафедрі філософії, неодмінно отримають допомогу від викладачів та переконаються, що результати від навчання тут варті потрачених зусиль.

*  *  *

Юлія Слинько

Юлія Слинько,
роки навчання:
2011-2016

Роки навчання в Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького дали мені набагато більше, ніж просто вищу освіту. Адже саме тут я знайшла справжніх друзів, нові знайомства, можливості та перспективи для власного розвитку. Навчаючись на філософському відділенні, я відвідувала надзвичайно інформативні та цікаві лекції, брала участь в обговоренні дискусійних тем філософського гуртка та кінолекторію, отримала можливість долучитися до наукової діяльності, була задіяна у проектах різного спрямування і загалом мала цікаве студентське життя.

Моя порада майбутнім і нинішнім студентам, ставтесь до всього із зацікавленістю, намагайтеся всі проблеми і труднощі, що виникають під час навчання, перетворювати у можливості змінити своє власне життя. Не соромтесь задавати питання викладачам, адже саме безглузде запитання те, яке не поставлене. Збережіть інтерес до фаху, який обрали, а доступні знання, поради і підтримку ви завжди зможете знайти у викладачів кафедри філософії та релігієзнавства.

Із великою вдячністю згадую кожного викладача, котрий доклав зусиль для того, щоб я змогла самореалізуватися.

*  *  *

Максим Шило

Максим Шило

Моє навчання за напрямком «філософія» я сміло можу назвати черговою главою книги свого життєвого шляху. Ще з шкільних років я надзвичайно цікавився гуманітарними предметами, але філософія стала новим і відповідальним етапом. Різноманітність навчальних предметів, варіативність подання матеріалу та всебічно розвинений колектив – це те, що буде супроводжувати студента-філософа ЧНУ ім. Богдана Хмельницького. Також варто відзначити викладачів кафедри філософії, адже із впевненістю можу сказати, що за роки навчання вони є для студента не тільки викладачами, а й певною мірою друзями. Саме їм завжди буду вдячний за розширення мого життєвого кругозору, сказані настанови та допомогу у встановленні професійних пріоритетів. І ніколи не варто забувати про своїх одногрупників, адже саме вони будуть твоєю опорою протягом всього навчального періоду. А майбутнім абітурієнтам, котрі вирішили обрати спеціальність «філософія», хочу сказати, що ви зробили правильний вибір, адже це можливість навчитися бачити світ багатогранним та яскравим.

Поділитись: