Відбулася зустріч з настоятелем храму Кирила і Мефодія протоієреєм о. Андрієм (Шимановичем)

о. Андрій
19 жовтня у межах програми роботи  Центру філософських студій та когнітивної риторики  відбулася зустріч з настоятелем храму Кирила і Мефодія (університетська церква) протоієреєм о. Андрієм (Шимановичем).

002

Модератор зустрічі, та співдоповідач теми “Віра та розум в постсекулярному світі” магістр  О. Дубина, поділився своїми міркуваннями та доробком з власного дисертаційного дослідження з проблематки, дотичної до теми. о.Андрій у своєму виступі актуалізував історію взаємодії та взаємовпливу між Університетом та Церквою в європейській традиції під кутом зору маніфестації нерозривної єдності розуму та віри не лише в історико-церковному чи теологічному аспектах, але і на соціокультурному та назагал цивілізаційному рівнях.

001

Спеціальну увагу було приділено обговоренню соціокультурних  процесів, та теоретичних філософських, історичних, теологічних, культурних питань, пов’язаних з утворенням єдиної помісної української автокефальної церкви.
Доценти О.А. Пушонкова, С.Л. Зайцева, В.М. Процишин, П.В. Кретов взяли жваву участь у дискусії, що розгорнулася, зокрема гостра полеміка відбулася навколо загрози постання специфічної секуляризованої громадянської релігії, якя в постсекулярній реальності може виступити симулякром релігійного переживання та підмінити віросповідання ідеологічними стереотипами.

003

Магістр О. Поліховполемізуючи з о. Андрієм спираючись на проблематику філософії музики, споріднену з темою його дисертаційного дослідження, гаряче говорив про антитетичність переживання та доведення віри, на що священик відповів апеляцією до здорового глузду та святоотецької традиції.
Магістранти Т. Грама, А. Країло, Є. Мкртчян також взяли участь у творенні атмосфери інтелектуального агону та пошуків поняттєвого оформлення для розуміння, Істини, яка втім, залишаючись, за Ксенофаном, цілком недосяжною для смертних, все ж була серед них. Одним словом, який жаль, що Вас там не було!

44846072_289114688597128_6744553111035052032_n

Поділитись:

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code