Відбулась науково-практична конференція «Музей як візуальний текст культури»
У спільному форматі з проблемно-цільовим навчанням Інституту публічного управління та кадрової політики НАКККіМ за темою: «Концептуальні засади розвитку художнього музею в контексті реформування» у Черкаському обласному художньому музеї відбулась науково-практична конференція «Музей як візуальний текст культури» (5-6 вересня), проведення якої було також ініційовано Черкаським національним університетом імені Б.Хмельницького (ННІ історії і філософії).
Сьогодні, в добу інформаційних технологій та глибоких соціальних суперечностей, музейні установи зазнають значних змін, що зумовило необхідність теоретичного осмислення та всебічного аналізу феномену музею та його історії у різних гуманітарних контекстах.
У приміщені музею Д. Нарбута 5 вересня слухали доповіді музейників-практиків, мистецтвознавців, істориків, культурологів, митців. Конференція об᾿єднала музейні установи міста: Черкаський краєзнавчий і Черкаський художній, Національний історико-культурний заповідник «Чигирин», Шевченківський національний заповідник, Кам’янський державний історико-культурний заповідник. А також гостей музейників з Києва, Полтави, Дніпра, Одеси, Бердянська, Чернівців, Чернігова, Харкова, Луцька, Чернівців, Полтави, Сум, Кропивницького тощо. Така широка географія дозволила побачити регіональні особливості та тенденції розвитку сучасних музеїв. Поєднання різних регіональних моделей дозволяє створити автентичний культурний портрет України, прослідкувати різні грані сьогодення українського мистецтва та музейної справи.
Також у роботі конференції взяли участь культурологи, філософи, мистецтвознавці з Києва, Харкова, Чернігова, Черкас, Дніпра, Одеси.
Культурфілософський та мистецтвознавчо-семіотичний аспекти вивчення феномену музею представили у своїх доповідях почесні гості Личковах Володимир Анатолійович, доктор філософських наук, професор Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, та Коваль Олег Володимирович, мистецтвознавець та семіотик з м.Харкова.
ННІ історії і філософії традиційно бере активну участь у конференціях, присвячених проблематиці візуальної культури з 2009 року.
Нині заявлені теми доповідей вже є певним дискурсом актуальних питань музеології, музеєзнавства, філософії мистецтва.