Відбулась інтерактивна зустріч «Прокрастинація як криза бажань: візуальні образи»

pr 222

5 грудня в 14.00  відбулась інтерактивна зустріч «Прокрастинація як криза бажань: візуальні образи» зі студентами ЧНУ імені Богдана Хмельницького на платформі Meet.

Прокрастинація – схильність до постійного відкладання навіть дуже важливих і термінових справ, що призводить до життєвих проблем та хворобливих психологічних ефектів.

Прокрастинація зазвичай супроводжується апатією. Апатія  проявляється у байдужому ставленні до оточуючого світу,  у відсутності спрямування до будь-якої діяльності.

На зустрічі звернулися до  філософської традиції тлумачення цього поняття, античної етики і уявлень про фатум, до східних практик аскези. Розглянули античні апатію, автаркію, анатею, атараксію у протиставленні нудьгуванню та байдужості в сучасних станах культури.  Спробували дати відповідь, чому людина стає хронічним прокрастинатором? Як це пов’язано з нереалізованими бажаннями та втраченою здатністю отримувати від життя радість? А головне, – як повернути цю здатність?

Розглянули «оманки» і сурогати істинного задоволення від життя, що пропонує маскульт та побудували власну емоційну карту з виявленням мотивів та «бонусів» у власній моделі прокрастинації.

Зверталися до сучасних контекстів «Створення Адама» Мікельанджело. Вже традиційно – до творчості черкаського художника Олександра Шепенькова. Однією з важливих тем його картин є внутрішній світ сучасної людини, її рефлексія соціуму, філософські роздуми та екзистенційні стани.

Куратор: Оксана Пушонкова

ПРОКРАСИ 222

Поділитись:

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code