Тривають заходи арт-проєкту “Війна в Україні: візуальні виміри пам’яті”

Тривають заходи арт-проєкту "Війна в Україні: візуальні виміри пам'яті"

Заходи арт-проєкту “Війна в Україні: візуальні виміри пам’яті” тривають.

Студенти ЧНУ долучаються як учасники, як спікери, як дослідники сучасного мистецтва та культури пам’яті.

Візуальний простір акції ВОЛЬНАНОВА в мистецтві плаката  розкриває різні світогляди: воїна на передовій; волонтера; людини, яка втратила рідних; людини, яка досі знаходиться в окупації…

Соціальний плакат часто відтворює певний момент – образ виступає як миттєвий зліпок спогаду про подію, спонукає до її переживання і осмислення. Увагу привертають також концептуальні твори, у яких присутнє бачення ситуації у глобальному вимірі, відтворено сприймання війни як боротьби з ворогом навіть на рівні символів.

Д-84 Лисенко А. Poster 2022

Художники і дизайнери ведуть своєрідний візуальний «щоденник» реальних подій, пишуть текстові супроводи до своїх творів. Виникає історія, яку вже можна осмислити, яка має свої етапи. Її виведення у медійний та виставковий простір – це нова форма колективної спільності, спосіб єднання, обміну інформацією, думками і почуттями.

На зустрічах дізнавались, як народжуються образи, як створюється концепт роботи.

Дизайнерки Анастасія Лисенко та Лілія Півториста розповідали про особливості творчого процесу під час війни, вплив інфопростору на задум та роботу з образами і архетипами.

Один зі спікерів заходу Вадим Жбанников звернув увагу на філософський вимір культури пам’яті під час війни та  екзистенційний ескапізм, який заважає перебуванню в реальності та унеможливлює її тестування. Критичне ставлення до інформації звільняє мислення від зовнішніх впливів, тому формування культури рефлексії війни є необхідним, зокрема, засобами комунікативного мистецтва.

Більше фото за посиланням: http://surl.li/fjqht 

Центр візуальної культури і соціальних практик

Поділитись:

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code