Про візуальну філософію Г. Якутовича дізнавались студенти ННІ міжнародних відносин, історії та філософії

88346907_2732693563518489_5995647587846193152_o

21 та 28 лютого 2020 року в Черкаському обласному художньому музеї відбулося інтерактивне обговорення “Українська традиція в  ілюстраціях Георгія Якутовича”.

Дізналися про особливості становлення візуальної філософії народного художника України, графіка Георгія Якутовича, про його діяльність як ілюстратора творів українських письменників, про засоби вираження у його ліноритах національної специфіки буття, про особливості імітації автентичної етнічної ритуальності.
Спробували розкрити зв’язок літературної творчості, кінообразів та графічних ілюстрацій на прикладі твору М. Коцюбинського «Тіні забутих предків» (М. Коцюбинський – Г. Якутович – С. Параджанов).

Студенти мали можливість самостійного прочитання символічного змісту кількох творів Г. Якутовича, що знаходяться у фондовій колекції Черкаського обласного художнього музею та презентують уявлення художника про давні традиції та менталітет українського народу («Родинний портрет» (1985), «Ілюстрація до повісті М. Гоголя «Вій»» (1989),«Поминальний вечір» (1990).

Наталія Гудима розповіла про історичні обставини розвитку української культури 60-х років ХХ століття та деякі особливості творчої біографії відомого українського графіка-ілюстратора Георгія Якутовича. Оксана Пушонкова розкрила зв’язок образної мови повісті, книжкової ілюстрації та всесвітньо відомої кінострічки на прикладі твору «Тіні забутих предків», розповіла про поєднання у поетичному українському кіно етнічної символіки та авангардизму, статики ритуалу та динаміки природи, що вплинуло у подальшому на творчий почерк Г. Якутовича. Ольга Подосьонова надала мистецтвознавчу рефлексію найбільш відомих ілюстрацій українського графіка. Олена Галицька як дизайнер-художник розкрила секрети техніки графіки лінориту. В обговоренні також взяли участь студенти ННІ міжнародних відносин, історії і філософії Есфір Рогова, Марія Боковня, Максим Фіалка, Стариліна Карина, Олексій Джаман.

28 лютого у межах вивчення курсу «Історія української культури» платформу відвідали студенти 1 курсу ННІ міжнародних відносин, історії і філософії. Модератор Андрій Касян зауважив, що у творчості Г. Якутовича найбільш повно розкрито самобутність культури Карпат. Звісно, дослідження української культури потребує врахування її регіональних особливостей, але попри відмінності ми можемо помітити те спільне, що є характерним також для культури Середнього Подніпров’я, те, що складає основу української ментальності в цілому.
Наприкінці заходу студенти-першокурсники спробували самостійно тлумачити візуальні ідеї творів Г. Якутовича з фондової колекції музею
Модератори: Оксана Пушонкова, Наталія Гудима, Андрій Касян.
Слідкуйте за анонсами Платформи!
Поділитись:

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code