Музейні проекти нашої студентської молоді

Музейні проекти

Студенти ННІ історії і філософії традиційно організовують соціально-орієнтовані проекти, зокрема ті, що проходять у Черкаському обласному художньому музеї.

Мистецькі проекти – творча платформа для здобуття навичок соціальної комунікації та культурного менеджменту.

 Вони викликані до життя потребою молоді в активній соціальній позиції, в розумінні соціальної реальності та можливостей впливу на неї.  «Картонна коробка» (2012), «Грані часу» (2013), «Бабусина скриня» (2014), «Україна моїми очима» (2014), «Антилюдина» (2015), «Експеримент» (2015), «Я-традиція» (2016), «Черкащина: відома і невідома історія» (2016), «Картонна коробка 3 – Залежність» (2017) є результатом колективної та індивідуальної творчості студентів.

 «Філософ і художник: поле перетину», «Афганська війна: сучасні контексти», «Інформаційна війна: український вимір» – теми зустрічей, які було запропоновано самими студентами. Формуються нові запити молоді. Затребуваною є тема колективної пам’яті, національної ідентичності, спадкоємності між поколіннями.

Посилюється увага до історії, як інструменту бачення сучасності. Наприклад, проект «Грані часу» було реалізовано студентами та присвячено феномену старовинної (або ретро-) фотографії. Мета проекту – створення ретро-атмосфери епохи 30-40-х років, 70-х років за допомогою речей-артефактів, зокрема, фотографій, формування культури історичної пам’яті.

Прикладом нестандартного поєднання традиції і новації виступив проект, який в єдиному просторі експозиції презентував перфоменс-атмосферу «Бабусина скриня» та створення колажу «Україна моїми очима».

Проект «Україна моїми очима» був викликаний до життя посиленням тривоги за долю України та її територіальну цілісність. Було проведено унікальний соціальний експеримент.

У проекті «Я-традиція» відбулася спроба зіштовхнути в одному арт-просторі українську традиційну культуру та сучасну інтернет-культуру.

Отже у подібних проектах формується простір цінностей, що сприяють гармонізації суспільства, розробляються засоби допомоги людям в культурній самоідентифікації.

Музей є творчою платформою для студентів, які мають можливість навчитися самостійно створювати соціально-орієнтовані проекти від задуму до реалізації, а відчуття актуального історичного моменту виражати мистецькими засобами.

Пушонкова Оксана

Поділитись:

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code