Відбулася лекція Павла Кретова “Мистецька ідентичність Сергія Параджанова”
У відомому серед мистецьких та бізнесових, інтелектуальних кіл міста арт-кафе MORRIS-SPACE 25 січня 2025 відбулася лекція Павла Кретова в межах циклу філософських зустрічей на майданчику Morris space “Мистецька ідентичність Сергія Параджанова: свобода та межі українського шістдесятництва, або міф versus символ”. Було проблематизовано наступні питання:
- Постать і міф Сергія Параджанова. Культурна та етнічна ідентичність.
- Українське шістдесятництво: фундаментальні конфлікти – свобода та соціально-культурні фрейми, рустикальність та урбанізм, ідеологія та віра.
- Часове та безчасове у творчості С. Параджанова. Візуальність екзистенції. Погляд на українськість (Ю. Шевельов) «збоку» та ствердження через присутність.
- Міф versus символ – як наратив міфу в оптиці поетичного кіно трансформує символічні ряди в метанаратив. Відсторонення деміурга та катарсис спостерігача.
- ШІ як універсальний споглядач. Дзеркало ЯЦРЕС (The Mirror of Erised).
Уклін і шана пані Марині Дяченко, культуртрегерці та меценатці проекту та арт-директорці проекту, знаній мисткині Асі Козіній (Чуприні), випускниці університету ім. Б. Хмельницького.
Спеціальні подяки пані Неонілі Недосєко, відомій художниці, викладачці ЧНУ, пані Ганні Клименко-Синьоок поетці, літературознавиці, викладачці ЧНУ, Євгенії Марчук, композиторці, виконавиці, викладачці Черкаського фахового музичного училища ім. С. С. Гулака-Артемовського., панові Володимиру Дяченко, підприємцю. Всіх присутніх об’єднав спільний інтелектуальний простір Morris space та ЧНУ.
Спеціальна подяка баристі Дмитру Ліхідченку за перфектний чай, smm- менеджерці Дар’ї Василенко за прикметну увагу та фаховість, усьому персоналу Morris space.
В розмові про творчість та життєві колізії С Параджанова було використано синестетичні елементи – фото та відеоматеріали, народну, класичну та популярну музику.
В умовному спільному інтелектуальному просторі Morris space та ЧНУ відбувся посутній філософський полілог, як спроба у зіткненні філософського, мистецького, соціального та екзистенційного контекстів осягнути лакуни смислів навколо сказаного і помисленого. Спроба співставлення символів, механізмів символічного у свідомості людини, в чуттєво сприйманій реальності, філософському дискурсі, візуальних мистецтвах та музиці не залишила байдужим нікого.
Контакти щодо участі на майданчику instagram.