Відбулася чергова лекція Павла Кретова в межах другого циклу філософських зустрічей

фк2

У відомому серед мистецьких та бізнесових, інтелектуальних кіл міста арт-кафе MORRIS-SPACE  12 квітня 2024 відбулася п’ята лекція Павла Кретова в межах другого циклу філософських зустрічей “Філософія hicnunc sic:  візія в часі і просторі культури”.

Тема п’ятої лекції: “Ф. Ніцше та М. Гайдеггер як прекурсори соціально-культурної хімії ХХ-ХХІ ст. Феномен постправди та сучасні ідеології.”

Було проблематизовано наступні питання:

1.  Рання творчість Ф. Ніцше: концепції «Вічного повернення», «Аполонійського-Діонісійського» та культурна есхатологія.

2.  Пізня творчість: Імморалізм, надлюдина, ідеологія. Радикальні тлумачення. Стилістика дискурсу.

3.  Ф. Ніцше: персональний міф та рецепція в  масовій та елітарній культурах. Ніцше в коханні та мистецтві.

4.  М. Гайдеггер: буття, час, екзистенціали існування. Стилістика дискурсу.

5.  Пізня творчість: гуманізм, техніка, річ. Стилістика та граматика дискурсу.

6.  Рецепція Гайдеггера сучасною філософією та ідеологічні інваріанти гайдеггеріанства. «Чорні зошити» (1-13, 1931-1941). Гайдеггер та Ганна Арендт.

Уклін і шана пані Марині Дяченко, культуртрегерці та меценатці проекту та арт-директорці проекту, знаній мисткині Асі Козіній (Чуприні), випускниці університету ім. Б. Хмельницького.

Подяки пані Євгенії Марчук, композиторці, виконавиці (орган, фортепіано),  викладачці Черкаського музичного фахового коледжу ім. С. С. Гулака-Артемовського, пані Марині Долгіх, музикознавиці, кандидату мистецтвознавства (Кропивницький музичний фаховий коледж), відомій художниці-монументалістці, викладачці кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва  ЧНУ Неонілі Недосєко,    підприємцю, CEO Manezh Solar Володимиру Дяченко  за точні та тонкі коментарі та самобутній внесок в інтелектуальну співтворчість.

Окрема подяка відомому правнику та викладачу ЧНУ Олексію Кузьмінському за виважені тлумачення та зауваження і вдумливу аналітику.

Подяка панові Дмитру (Дімі) Черченку, актору, режисеру і продюсеру за тонкі мистецькі та філософські інтуїції.

Всіх присутніх  об’єднав спільний інтелектуальний простір Morris space та ЧНУ.

Ф. Ніцше та М. Гайдеггер як прекурсори соціально-культурної хімії ХХ-ХХІ ст. Феномен постправди та сучасні ідеології

Спеціальна подяка баристі Дмитру Ліхідченку за перфектний чай,  фотографині Дар’ї Василенко за прикметну увагу та фаховість, усьому персоналу Morris space.

В розмові про Ф.Ніцше та М. Гайдеггера та їх рецепцію у ХХ-ХХІ ст. у філософії та культурі Заходу було використано синестетичні елементи –  модерний живопис та маскультурний кіч (Е. Мунк та Б. Вальєхо),  популярну та класичну музику ( Р. Вагнер, Е.Л. Веббер, Т. Чубай) пісні-гімни  маскультури, поезію Ю. Андруховича та Ю. Іздрика.

В умовному спільному інтелектуальному просторі Morris space та ЧНУ відбувся посутній  філософський полілог, як спроба у зіткненні філософського, мистецького, соціального та екзистенційного контекстів осягнути лакуни смислів навколо сказаного і помисленого.

Наступна зустріч з філософією у затишному просторі арт-кафе, в якому згідно філософії Вільяма Морріса та естетизму прерафаелітів, предметність інтер’єру уречевлює думку, а деталі формують настрій, відбудеться в квітні.

Тема 6 лекції нового циклу: “Філософія Сходу очима Заходу: Великий Інший та дзеркало фреймів простору ідентичності.”.

 Контакти щодо участі на майданчику instagram.

Поділитись:

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code