Відбулась публічна лекція Павла Кретова “Великий Інший та дзеркало фреймів простору ідентичності”

IMG_1677

У відомому серед мистецьких та бізнесових, інтелектуальних кіл міста арт-кафе MORRIS-SPACE  12 травня 2024 відбулася шоста лекція Павла Кретова в межах другого циклу філософських зустрічей “Філософія hicnunc sic:  візія в часі і просторі культури”.

Тема шостої лекції: “Філософія Сходу очима Заходу: Великий Інший та дзеркало фреймів простору ідентичності”.

Було проблематизовано наступні питання:

  1. Поняття про східну та західну парадигму в філософії. Типологія інтерпретацій.
  2. Орієнталізм як тренд та феномен масової культури (Е. Саїд). Постколоніальні студії.
  3. Фреймування культурних смислів та мислення принципу аналогії в опозиції «Схід – Захід».
  4. Діалог між світоглядними та культурними матрицями Сходу і Заходу. Можливості та формати.
  5. Схід – великий Інший Заходу.

Уклін і шана пані Марині Дяченко, культуртрегерці та меценатці проекту та арт-директорці проекту, знаній мисткині Асі Козіній (Чуприні), випускниці університету ім. Б. Хмельницького. Подяки відомій художниці-монументалістці, викладачці кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва  ЧНУ Неонілі Недосєко,    підприємцю, CEO Manezh Solar Володимиру Дяченко  за точні та тонкі коментарі та самобутній внесок в інтелектуальну співтворчість.IMG_1677

Окрема подяка відомому правнику та викладачу ЧНУ Олексію Кузьмінському за виважені тлумачення та зауваження і вдумливу аналітику. Подяка панові Дмитру (Дімі) Черченку, актору, режисеру і продюсеру за тонкі мистецькі та філософські інтуїції та панові Арсенію Черченку. Всіх присутніх  об’єднав спільний інтелектуальний простір Morris space та ЧНУ.

Спеціальна подяка баристі Дмитру Ліхідченку за перфектний чай,  фотографині Дар’ї Василенко за прикметну увагу та фаховість, усьому персоналу Morris space.

В розмові про Схід та його рецепцію у ХІХ-ХХІ ст. у філософії та культурі Заходу було використано синестетичні елементи –   живопис,  популярну та класичну музику ( М. Равель, М. Джаггер, Д. Пейдж, Р. Плант) пісні-гімни  маскультури.

В умовному спільному інтелектуальному просторі Morris space та ЧНУ відбувся посутній  філософський полілог, як спроба у зіткненні філософського, мистецького, соціального та екзистенційного контекстів осягнути лакуни смислів навколо сказаного і помисленого.

Наступна зустріч з філософією у затишному просторі арт-кафе, в якому згідно філософії Вільяма Морріса та естетизму прерафаелітів, предметність інтер’єру уречевлює думку, а деталі формують настрій, відбудеться в червні.

Тема наступної,  сьомої лекції нового циклу: “Філософія Буддизму як смислогенеративна модель культури Заходу ХХ століття, або Across the Universe”.

 Контакти щодо участі на майданчику instagram.

Поділитись:

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code