Відбулась низка тематичних зустрічей проєкту «Образ думки»

В межах заходів Центру візуальної культури та соціальних практик ННІ міжнародних відносин, історії та філософії у Черкаському художньому музеї відбулась низка тематичних зустрічей проєкту «Образ думки». Студенти долучилися до цікавої практики артмедіації, яка, крім екскурсійного маршруту, передбачає інтерактивне обговорення та можливість спробувати самостійно інтерпретувати художній витвір. Говорили про сучасне мистецтво у контексті культури, про світогляд художника і народження концепції, про взаємодію форми і змісту та пошук виразних засобів у творах черкаських митців Миколи Маценка, Володимира Яковця, Віктора Олексенка, Максима Гладька, Олександра Шепенькова, Ігоря Солодовнікова, Івана Лавріненка. Особливу увагу приділили філософії картин Миколи Дзвоника, ірреальному простору символів і архетипів, що проявляють свої унікальні сенси у реальному житті та екзистенції буття сучасної людини.
В цілому музейна експозиція сучасного мистецтва розкривається в особливих інтуїтивно-чуттєвих енергіях, теми та мотиви робіт перегукуються, сприймаються у ключі позитивного світовідчуття. Вони повертають до реальності світу і творчих вимірів наслідування, розкриваються в особливій живій присутності, що передує думці.
На зустрічах замислились над питанням, як художники використовують часом амбівалентну природу та багатозначність символу у трансляції думок, почуттів, переконань, як символ сакралізується у національній культурі. Звертались до подібних образів у творчості художників, які розкривають красу українського сакруму: єднання природних стихій, софійність буття, філософію серця, барокову схильність до доприйняття нового, зокрема у роботах «Доктрина серця» (1994) Віктора Олексенка; «Буття» Євгена Найдена (1991); «Повіяв вітер степовий…» (2011), «І сині гори за Дніпром, Сам бог витає над селом…» (2013) Василя Цимбала та ін.
Запрошуємо відвідати проєкт «Образ думки», побачити оновлену експозицію та розкрити нові грані вже знайомих творів.