Студенти взяли участь в артмедіації «Сакральні коди декоративно-прикладного мистецтва»

Напередодні Дня Вишиванки та Міжнародного дня сім’ї студенти ЧНУ імені Богдана Хмельницького, зокрема ННІ міжнародних відносин, історії та філософії, завітали у Черкаський обласний художній музей та взяли участь в артмедіації «Сакральні коди декоративно-прикладного мистецтва», яку провела Оксана Пушонкова на матеріалі Французько-українського культурного проєкту ART PARADISE. Проєкт вперше відбувся у Франції у 2024 році, у місті Лімож.
Завдяки його кураторці – черкаській дизайнерці Ірині Дикій – українське декоративно-прикладне мистецтво не просто продовжує демонструватися та популяризуватися у полі європейської культури, а й розкривається як сукупність культурних практик, які вкорінені у традицію та родинну творчість.
Виставка «Від традицій до сьогодення» зібрала найкращих майстринь та художниць Черкас, які демонструють тяглість українського традиційного мистецтва: станковий декоративний розпис та прикраси Тамари Гордової, хустки, у виконанні Тетяни Дубовець, ляльки мотанки від Олени Корнієнко, гобелени Тетяни Сосуліної, сучасні вінки від Наталі Калини, колекція реплік автентичного одягу у виконанні Наталі Крамної-Таран, вишиті картини та пейзажна вишивка від Оксани Огієнко тощо. Посилюють концепцію тяглості традицій та розкривають у новому ракурсі фотопроєкти «Автентичне фото кінця ХІХ століття» від Фонду Миколи Бабака та «Батьківська хата».
Демонстрація багатства та унікальності українського декоративно-прикладного мистецтва, його безпосереднього зв’язку з сучасним дизайном, спрямовані на усвідомлення української ідентичності та відмежування від стереотипів, закладених російською пропагандою.
Сьогодні українські митці продовжують творити в умовах війни, втілюючи оберегову силу та вітальність, закладені предками, щоб зберегти та передати нащадкам унікальний код нашої нації.
Поняття культурних практик постає центральним концептом виставки, що виражає сутність українського декоративно-прикладного мистецтва, яке виростало з родинної, колективної творчості та проявляло незмінність коду у різних формах та на різному матеріалі, що надзвичайно переконливо демонструє культурний проєкт ART PARADISE.