Про філософію Г. Сковороди говорили з Павлом Кретовим у межах проєкту «Філософська кав’ярня»
У відомому серед мистецьких та бізнесових, інтелектуальних кіл міста арт-кафе MORRIS-SPACE 28 липня 2024 відбулася восьма лекція Павла Кретова в межах другого циклу філософських зустрічей “Філософія hic–nunc–
Тема лекції: “Множинність Г. С. Сковороди, українського Перворозуму (М. Вінграновський). Не школярський Г.С. Сковорода”.
Було проблематизовано наступні питання:
- Григорій Савович Сковорода: метафори «осердя» і «крила» (С. Жадан) національної культури.
- Символ, символічне, символізація в християнському містицизмі Г. С. Сковороди.
- Філософія Г. С. Сковороди як позахрамова літургія. Когнітивний апокатастасис.
- Сковородинський дискурс: lingua mixta та радикальні мовленнєві практики.
- Сучасні візії Сковороди: Трендсеттер, веган, дауншифтер, гіпі, гіпстер, тревелблогер, гуру та ін. Критичний аналіз.
- Сковорода в високій та масовій культурах: дифузія смислів.
Уклін і шана пані Марині Дяченко, культуртрегерці та меценатці проекту та арт-директорці проекту, знаній мисткині Асі Козіній (Чуприні), випускниці університету ім. Б. Хмельницького.
Подяка пану Ігореві Табурцю, голові черкаської ОДА за участь і підтримку розвою культури міста і регіону, точні та тонкі коментарі та самобутній внесок в інтелектуальну співтворчість.
Окрема подяка пані Надії Вовк, засновниці благодійного фонду Берегиня, за щиру емоційну залученість, виважені тлумачення та зауваження, а також панові Олегу Щербині, кінопродюсеру, актору, членові української кіноакадемії.
Спеціальні подяки відомій художниці, викладачці кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва ЧНУ Неонілі Недосєко та Дар’ї Соколенко, відомій мисткині, краєзнавиці, спікерці Morris Space, випускниці та викладачці кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва ЧНУ за глибокий аналіз маніфестованої проблематики.
Всіх присутніх об’єднав спільний інтелектуальний простір Morris space та ЧНУ.
Спеціальна подяка баристі Дмитру Ліхідченку за перфектний чай, фотографині Дар’ї Василенко за прикметну увагу та фаховість, усьому персоналу Morris space.
В розмові про українського перворозума було використано синестетичні елементи – традицію візуалізації його образу від ХVIII до ХХІ стт., його духовну музику, народні та авторські пісні на його вірші.
Було розглянуто його авторецепцію та культурно-історичну рефракцію оптики модерного бачення постаті praeceptor ukrainae (І. Костецький).
В умовному спільному інтелектуальному просторі Morris space та ЧНУ відбувся посутній філософський полілог, як спроба у зіткненні філософського, мистецького, соціального та екзистенційного контекстів осягнути лакуни смислів навколо сказаного і помисленого. Спроба співставлення символів, механізмів символічного у свідомості людини, в чуттєво сприйманій реальності, філософському дискурсі, візуальних мистецтвах та музиці не залишила байдужим нікого, як і візуалізована та озвучена поезія Г. С. Сковороди, (Тарас Компаніченко), духовні хорові твори філософа (“Архангельська пісня” хор НМАУ ім. П. Чайковського).
Контакти щодо участі на майданчику instagram.
Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/groups/philosophy.ck/posts/2738516532978143/