Олександра Дем’яненко взяла участь у міжнародній науковій конференції “Змінені ландшафти України. Втрата та відновлення іншості перед обличчям війни” у Відні

IMG_д

Доцентка кафедри філософії, соціальних та політичних наук Олександра Дем’яненко взяла участь у дводенній міжнародній науковій конференції на тему “Змінені ландшафти України. Втрата та відновлення іншості перед обличчям війни”, що відбулась у місті Відень, Австрія, на базі Інституту гуманітарних наук у співпраці з Дослідницьким центром історії трансформацій Віденського університету.

Під час конференції науковці-представники університетів та дослідницьких установ з країн Європи та Північної Америки обговорювали українське суспільство та різні аспекти його  ідентичності під час повномасштабної війни, нові хвилі міграції, спричинені війною росії проти України, культурну трансформацію та мистецтво військового часу, переосмислення пострадянських наративів, динаміку соціальної згуртованості та зони ризику у воєнній та післявоєнній Україні, виклики у соціальній політиці в Україні під час військового стану та інші актуальні теми.

Участь у конференції також взяли науковці Інституту гуманітарних наук, Австрія; Університету Сент-Луїса, Сполучені Штати Америки; Дослідницького центру історії трансформацій Віденського університету, Австрія; Університету Аріель, Ізраїль; Університету Гамбурга, Німеччина; Харківського національного університету імені Каразіна; Столичного університету Осло, Норвегія; Школи перспективних досліджень Лондонського університету, Великобританія; Центру східноєвропейських і міжнародних досліджень, Німеччина; Вільнюського технічного університету імені Гедімінаса, Естонія; Університету штату Пенсільванія, Сполучені Штати Америки; Чорноморського національного університету імені Петра Могили; Університету Базеля, Швейцарія; Університету Седерторн, Швеція; Університету Саймона Фрейзера, Канада.

Усі виступи у ході міжнародної конференції були змістовними, глибокими, а формат панельні дискусії сприяв обміну думками та досвідом між усіма її учасниками, розширенню можливостей для міжнародної співпраці.

Спеціальним заходом програми конференції стало відвідання Головної виставки 5-ї Київської бієнале – виставки сучасного мистецтва, що цього року представлена у різних містах світу – у Відні, Києві, Ужгороді, Варшаві (Польща), Берліні (Німеччина), Антверпені (Бельгія). Завдяки такій географії Бієнале переформували у постійну європейську подію, покликану підкреслити міжнародну солідарність і об’єднати українських митців з усього європейського континенту.

Програма конференції також передбачала перегляд документального фільму «ЄвроДонбас» режисера Корнія Грицюка та продюсерки Анни Паленчук про проєвропейську ідентичність промислового Донбасу, розвиток регіону завдяки інвестиціям західних підприємців та радянську пропаганду, що стерла з історії регіону всі ці сліди.

Міжнародні наукові заходи та широка залученість українських науковців до участі у них сприяє не лише розширенню контактів та знайомству з дослідженнями колег з усього світу, а й сприяє популяризації української тематики та поглибленому її розумінню у середовищі закордонних експертів.

Поділитись:

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code