«Ціна свободи». Фотопроєкт Миколи Бабака /артфілософія/

заставка

У межах заходів Центру візуальної культури та соціальних практик студенти ННі міжнародних відносин історії та філософії відвідали проєкт Миколи Бабака “Ціна свободи” у Черкаському обласному художньому музеї.

«Ціна свободи»  – це проєкт, який приголомшує своєю відвертістю, своїм одкровенням про війну.  Він має глобальний характер і поширюється не тільки на Україну, а й на весь цивілізований світ. Проєкт був реалізований в одному з черкаських госпіталів. На світлинах постають наші воїни, тяжко поранені та ті, хто вже одужує. Вони написали свої послання на прапорі України, яку захищають ціною свого життя.

Воїнів зазвичай показують в обладунках, тут бачимо їх у госпітальних палатах. Автор проєкту Микола Бабак  спілкувався з кожним з них, і історія кожного про те, як він воював, як вижив, як любить і пишається своєю країною.

Відвідування цього проєкту – це робота душі. Цінним був супровід художника у просторі мовчання, де зникає кордон між воїнами й нами, де людина постає перед вибором прийняти або ні реальність там, усвідомити найстрашніше – нинішню ціну світанків та заходів сонця, нашої метушливої повсякденності між повітряними тривогами.

І Микола Бабак промовляє у саме серце: «Коли ти йдеш містом і бачиш воїна, який проходить важку реабілітацію або втратив кінцівку – не відводь очей, дивись прямо на нього. І поклади руку на серце – це буде знак подяки».

«Ціна свободи». Фотопроєкт Миколи Бабака /артфілософія/

Так, воїни захищають життя за цим кордоном мовчання, за яким ми продовжуємо вчитися, думати, розвиватися. Олексій Величко, магістрант філософії, зазначив: «Головна ідея проєкту – показати силу духу наших воїнів. І нагадати нам, що захищати батьківщину –  дуже важка праця». Микола Бабак своїм проєктом нагадує про найлюдяніше у світі – співпричетність з болем іншої людини. Хоча за Вітгенштайном біль є територією невимовного, її неможливо пережити через емпатію, можна лише спробувати освоїти біль через мову. Але як це насправді боляче – торкнутися невимовного, що набуває голосу та переходить у крик.

Проте є надія, яку вселяє непереборний оптимізм воїнів, їхня воля до життя, внутрішня сила та переконання в тому, що ціна свободи заради цінності свободи не дарма заплачена.

Безмежна подяка, пошана та низький уклін нашим мужнім воїнам!

Більше фото за посиланням:

https://www.facebook.com/groups/philosophy.ck/posts/2832111813618614/

Поділитись:

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code