Архетип козака у картині “Воїн” Дмитра Клименка
Україна має унікальну історичну долю. Козацький дух, пронизуючи століття української історії, є потужним дороговказом майбутнього нашої країни.
До Дня захисників і захисниць України черкаський художник Дмитро Клименко подарував музею картину «Воїн» (2022 р.) з авторським підписом «Слава Збройним Силам України! Дорогу здолає той, хто йде».
День захисників і захисниць в подіях цього року є дійсно знаковим святом, що збіг з Покровою Пресвятої Богородиці та Днем Українського козацтва, уособлює силу нашого воїнства та наші головні обереги – заступництво Богородиці та козацьку звитягу. Це наші символи віри, яка захищала і захищає Україну від ворогів.
У роботі Дмитра Клименка козака-характерника зображено в космічному масштабі, його охоронна міць проходить крізь століття та стає нині опорою наших воїнів-захисників. Реальність війни пробудила цей сакральний архетип. З цього історично спадкоємного зв’язку, з лона козацької культури народжується непорушна сила воїна, як втілення правди, справедливості і добра, істинної любові до Батьківщини.
Дмитро Клименко “Воїн”
Ідея козацтва в Україні завжди була дієвою у розбудові національної держави, у нашій спроможності змінювати світ навколо себе на краще, творити історію. В українських традиціях козаками і берегинями стають через духовне зусилля, працю, допомогу іншим людям та захист неньки-України під час війни. Це – спосіб життя. Можливо тому українці виявились спроможними прийняти цивілізаційний виклик та перемагати ворога в цій насамперед екзистенційній війні.
Оксана Пушонкова