Викладачі кафедри взяли участь у заході «Українське суспільство очима соціологів»
15 травня 2024 року викладачі кафедри філософії, соціальних та політичних наук (Павло Кретов, Сергій Пʼянзін, Оксана Пушонкова, Богдан Калініченко, Зоя Шевченко) взяли участь у іміджевому заході з нагоди Дня науки «Українське суспільство очима соціологів» за підтримки Управління освіти та науки Черкаської обласної державної адміністрації, що відбувся на базі Черкаського державного технологічного університету.
– Попри те, що сьогодні наша країна змушена захищати свою територіальну цілісність, суверенітет, значення науки є надзвичайно важливим і для нашого життя, і для нашої країни. Очевидно, що війна перейшла у нову фазу – у фазу технологій, і без науковців, без наукового внеску у нашу перемогу, Збройним силам України буде не дуже просто виконати завдання, які перед ними стоять. Та наука, яку представляє Черкаський державний технологічний університет, має одне з визначальних значень і для розвитку науки України, і для розвитку суспільства в цілому, – зауважив у вітальній промові начальник Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації, кандидат історичних наук Валерій Данилевський, передавши привітання учасникам зібрання від керівництва Черкаської ОВА та побажавши плідної роботи.
Партнерами заходу «Українське суспільство очима соціологів» виступили Черкаський державний технологічний університет, Соціологічна Асоціація України та Черкаське регіональне відділення САУ.
Перед початком панельної дискусії з вітальними промовами до учасників події також звернулися Президент Соціологічної асоціації України, доктор соціологічних наук, професор, академік НАН України, член-кореспондент НАПН України Віль Бакіров та голова Черкаського регіонального відділення САУ, кандидатка соціологічних наук Людмила Дудко.
Директор Інституту соціології НАН України, доктор філософських наук, професор, член-корреспондент НАН України Євгеній Головаха присвятив свій виступ на панельній дискусії темі «Українське суспільство в умовах російсько-української війни»; генеральний директор Київського міжнародного Інституту соціології, доктор філософських наук Володимир Паніотто окреслив можливі загрози для згуртованості українського суспільства; керівник соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович виступив з доповіддю: «Настрої в українському суспільстві: оцінка актуальних подій та очікування на майбутнє»; заступник директора соціологічної служби центру Разумкова, кандидат соціологічних наук Михайло Міщенко акцентував увагу авдиторії на ідентичності громадян України; темі «Українська освіта в умовах війни: стан, можливості, обмеження та загрози» присвятили спільне дослідження в. о. завідувачки кафедри соціології соціологічного факультету Харківського національного університету імені Василя Каразіна, віцепрезидентка Соціологічної асоціації України, докторка соціологічних наук, професорка Людмила Сокурянська та аспірант соціологічного факультету Харківського національного університету імені Василя Каразіна Дмитро Сопільняк.
Джерело: https://chdtu.edu.ua/