Підсумки першого конкурсу наукових робіт учнівської молоді «ФІЛОСОФ І Я»
Наразі можемо з зацікавленістю та надією підвести підсумки першого конкурсу наукових робіт учнівської молоді ( в жанрі філософських есе) «ФІЛОСОФ І Я», проведеного кафедрою філософії та релігієзнавства під егідою ННІ історії і філософії ЧНУ ім. Богдана Хмельницького в 2017-2018 н.р.
На конкурс були подані дуже різні роботи, що певною мірою відбивають багатоманітність інтересів, мотиваційних моделей та ціннісних орієнтацій учнівської та студентської молоді в нашу складну епоху ментальних та світоглядних трансформацій, смисложиттєвих колізій, ідеологічних та культурних перверзій. Відзначимо, що хоча конкурс замислювався як платформа для філософської самоактуалізації учнівської молоді, неабияку зацікавленість виявила і студентська спільнота, що засвідчили роботи студентів університетів України, подані на конкурс. Оргкомітет має намір наступного року не обмежувати, висловлюючись в термінах соціології, коло учасників лише однією таргет-групою, а саме – учнівської молоді, а розширити його до чи не максимально можливого.
Маємо наголосити, що самобутність рецепції філософської проблематики в перших кроках творення моделі власного дискурсу наших учасників дає можливість для стриманого оптимізму щодо перспектив розвитку та осучаснення національної культури (в межах світової традиції) та збереження, фіксації та розбудови так би мовити, «гуманітарної матриці» національної культури як підстави ідентичності, гуманізму та наступності культурної традиції. Іншими словами – всі вони великі розумниці та розумники, схильні захищати власну точку зору не озираючись на авторитети, заскорузлі штампи, та віджилі стереотипи.
Неможливо не згадати роботу вчителів-наукових керівників наших учасників, чий ентузіазм та самоофіра стали їм у пригоді.
Особливо наголошуємо, що публікуючи тексти есеїв-переможців та текстів, відібраних оргкомітетом, ми максимально зберігали авторську манеру та наявні смисли в запропонованих роботах, обмежуючись, часто-густо лише формальною та стилістичною правками там, де це було можливо.
Отже, за давніми римлянами «Urbi et orbi», місту і світу!
Якщо мислиш, і маєш що сказати собі, людям та світу – приєднуйся!
Оргкомітет