Відбулася публічна лекція Павла Кретова “ХХI століття і філософія: вибір катастроф”

DSC_4707

17 грудня, з 13 до 14.30., в читальному залі гуманітарних наук Наукової бібліотеки імені М. Максимовича ЧНУ імені Богдана Хмельницького відбулася публічна лекція Павла Кретова “ХХI століття і філософія: вибір катастроф”.

Лекція відбулася в межах роботи Центру філософсько-теологічних досліджень та когнітивної риторики кафедри філософії та релігієзнавства ННІ міжнародних відносин, історії і філософії. Дякуємо учням випускних  класів шкіл міста, студентам університету, студентам – магістрантам, аспірантам та співробітникам, філософській спільноті університету, особисто  Олені Астаповій та Оксані Пушонковій за участь та створення інтерактивного комунікативного поля. Непрості проблеми актуальності філософсько – антропологічної рецепції футурологічних проблем людської культури та цивілізації були спільно розглянуті та була здійснена спроба їх осмислення.

Окремо було підкреслено, що сучасна епоха і  ринок праці  потребують не лише вузькопрофільних спеціалістів, а й людей з широким світоглядом та умінням критично мислити. Саме ці якості формують такі дисципліни, як філософія.

На відміну від стереотипу, що філософська освіта — це шлях до безробіття, випускники філософських факультетів насправді досить високо цінуються на ринку праці. За даними дослідження, опублікованого у Wall Street Journal, доходи випускників філософських кафедр американських університетів зайняли шістнадцяте місце в переліку п’ятдесяти спеціальностей та обійшли такі, здавалось би, прибутковіші сфери, як міжнародні відносини, бізнес-адміністрування та маркетинг (а також кілька природничих дисциплін). В Україні динаміка дещо інша, але тенденція незмінна – універсальна гуманітарна освіта сприяє монолітизації соціальних інститутів, а критичне мислення є запорука спротиву технократичним диктатурам та популізму в політиці. Тому перспективи самореалізації з філософською освітою невпинно зростають і зростатимуть.

Велика подяка співробітникам бібліотеки, і особисто заступнику директора В.В. Пономаренко та директору В.М. Голишу за підтримку і супровід.

DSC_4711

DSC_4708

DSC_4707

DSC_4704

DSC_4702

DSC_4700

DSC_4695

 

Поділитись:

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code