Відбулась відкрита лекція Павла Кретова «Філософія і поезія: мовчання мови і парадокси розуму»

Відкрита лекція Павла Кретова

24 лютого 2018 року в 14.00 в Черкаському обласному художньому музеї відбулась відкрита лекція кандидата філософських наук, доцента кафедри філософії та релігієзнавства ЧНУ ім. Б. Хмельницького Павла Кретова «Філософія і поезія: мовчання мови і парадокси розуму».

Учасники заходу мали можливість поміркувати над такими питаннями: за якими принципами діє сучасна філософія й як можливо вийти за межі схематизму і каталогізації; що таке мова та як можливо за її допомогою змінити опис, розуміння та переживання смислової архітектоніки реальності; природа кореляції між філософським дискурсом та поезією у мовних практиках та існуванні мовної особистості з феноменологічної точки зору; яким є зв’язок поезії з логікою; що таке «глосолалія думання»; чи можливо «смаження яєчні» перетворити на філософський та поетичний акт; у чому полягає парадокс метафори «мовчання мови» та непредметних умов можливості предметів; яким є майбутнє філософії і людини в умовах сучасності та інші питання, які виникли під час обговорення.

Захід відвідали черкащани й гості міста, студенти та випускники філософського відділення, усі, хто цікавиться долею сучасної філософії.

Лекція відбулась у межах профорієнтаційної програми платформи.

Поділитись: