В університеті відзначили Міжнародний день філософії

міжнародний денб філософії

15 листопадаМіжнародний день філософії.

В межах плану роботи Центру філософсько-теологічних досліджень та когнітивної риторики кафедри філософії та релігієзнавства відбулася акція, що включала в себе елементи інтелектуальної гри, риторично-дискурсивних практик та перформансу. Акцію було проведено на загальноуніверситетському рівні.

Цьогорічній потік аспірантури університету продемонстрував неабиякі інтелектуальну спроможність, креативність та готовність і відкритість до нестандартних та неформальних підходів до мислення та оперування як семіотичним кодом мови, так і власним тілом, на рівні психосоматичних пізнавальних практик. Психологи та фізики, лінгвісти та літературознавці, економісти та педагоги, системщики та програмісти, історики та фізіологи зробили цю акцію зустрічі з філософією по-справжньому цікавою та незабутньою. Потужних наукових звершень та мудрості майбутньому національної науки! Також участь взяли студенти спеціальності “Психологія”, які гідно представили статус сучасної гуманітаристики. Проникливості та емпатії, філософської глибини погляду майбутнім психологам! 

Професор О. В. Марченко, завідувач кафедри,  доценти кафедри В.М. Процишин та П.В. Кретов модерували хід акції, акцентуючи важливі моменти та розставляючи смислові наголоси.

Старший лаборант кафедри, магістрантка Аліна Чорниш генерувала ідеї, подібно до Ханни Арендт, та подібно до С’юзен Зонтаг, увічнювала акцію в фотографіях.

Першокурсниці спеціальності “Філософія” Тетяна  Шитик, Ірина Багатченко, Вікторія Годована, сьогоднішні музи Філософії (Калліопа, перша серед муз, у Зевса була одна, у нас ж їх троє!) здійснювали та забезпечували власне діалог між учасниками, за що, як і за підготовку шоу, їм велика подяка. Нехай пребудуть з філософією в красі та добрі, як здійснена калокагатія!

Свято вдалося, ще раз підтвердивши стару тезу щодо перебування в думці як напруженої дії, зусилля усієї, цілої людини, а не певного її аспекту чи виміру. ЧНУ як лідер вищої освіти регіону, ННІ історії і філософії й кафедра філософії та релігієзнавства як потужні центри соціогуманітарних досліджень, ще раз вітають усіх з міжнародним днем філософії!

DSC_0222

DSC_0176

DSC_0186

DSC_0190

DSC_0197

DSC_0200

DSC_0225

DSC_0229

Поділитись:

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code