Вікторія Годована: На що надихнула мене ФІЛОСОФІЯ?

Снимок экрана 2021-11-30 в 13.24.24

На що надихнула мене ФІЛОСОФІЯ?

Буду відвертою, я не мала жодного поняття про філософію, коли вступала на цю спеціальність. Асоціації з давньою Грецією, Сократом, Платоном, тощо. Якісь естетичні картинки з Пінтересту. По суті це був кіт в мішку, з яким я познайомилась трохи згодом.

Тоді я не була готова до запитань на кшталт: «Ким ти будеш працювати?», «Що тобі дасть твоя професія?», «Чому саме філософія?». Навіть мої рідні всім розповідали, що я навчаюсь на вчительку української мови, для уникнення зайвих питань. Я тільки запиналась і намагалась відповісти на ці запитання хоча б собі. Тоді мені бракувало сміливості гордо і впевнено сказати: «Я майбутній філософ!».

Успіх в процесі «полюбити філософію» на 90 відсотків залежить від викладачів. (З якими мені надзвичайно пощастило.) Вони в змозі донести до студентів, що філософія це не тільки про гору нескінченних і розумних книжок, а в першу чергу про наше ставлення до життя. Побачивши в мені те, чого я ніколи не помічала, змусили повірити в себе.

Тож якщо ми повернемось до питання «На що надихнула мене філософія?», то моя відповідь буде простою. Жити. Бути щасливою. Не боятися висловити свою думку. Критично мислити. Робити те, що мені подобається. Відстоювати свою позицію. Бути собою!

Поділитись:

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code