Відбулося засідання філософського наукового гуртка

IMG_3055

У вівторок, 23 березня 2021р., відбулося чергове засідання філософського наукового гуртка (тема: «Природа гри і сутність людини»). Засідання пройшло у рамках оголошеного ЧНУ ім. Богдана Хмельницького «Тижня відкритих дверей», що мало на меті ближче ознайомити випускників міста (і не лише міста) з науковим і навчальним життям університету.

І засідання відбулося! «На вогник» до нас завітали і випускники-старшокласники, і випускники нашого ВУЗу, і ця обставина сприяла виникненню цікавої, а подекуди несподіваної філософської дискусії. Цьому допомогли різні моменти: власне обрана тема, різнорідність кола співрозмовників, та ще й те, можливо, що дискусія відбулася в он-лайн режимі.

Були розглянуті питання:
1) вічне і змінне у грі;
2) чи є гра заняттям лише дитини;
3) що спільного у способі буття гри і способі буття природи;
4) чим не можна гратися;
5) чи є грою шулерство?

Та це лише деякі з обговорених питань. Розмова справді вийшла цікавою. І це є показовим, бо саме філософський тип спілкування має відмітну рису: принципова відкритість новому, здатність співрозмовників до самозмін, серйозна налаштованістььна пошук істини…

Всі ці складові дійсної розмови були присутні на нашому засіданні, і недивним тому було і відчуття автентичної філософської медитації з приводу такого універсального і такого знайомого кожному феномену ГРИ.

Світлана Зайцева

IMG_3055

Поділитись:

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code