Відбулося різдвяне засідання наукового філософського ґуртка

Різдвяні зустрічі

Вчора, 26.12.2020 р., відбулося різдвяне засідання наукового філософського ґуртка.

Тема: «Новий рік: очікування дива і/чи мистецтво свята».

На засідання завітали викладачі кафедри, студенти та випускники.

Були розглянуті питання:

  1. Визначення феномену дива: диво як порушення природних закономірностей; диво як наслідок незнання; диво як прояв і реалізація первообразу-ідеї та інші версії пояснення.
  2. Що таке свято, святковість: свято як насолода і духовний відпочинок (Аристотель), свято як послідовність ритуальних дій; свято як священне саморозігрування культури та ін.
  3. Бажання і здійснення бажань: суперечлива природа людських бажань, суб’єкт і об’єкт бажання та інші питання.

Обговорення і дискусії відбулися у дружній, відкритій атмосфері, що, однак, не вплинуло на глибину проведеного філософського аналізу. Тому цьогорічне різдвяне засідання пройшло в кращих традиціях нашої філософської спільноти: цікава, весела, але і вдумлива розмова-діалог присутніх.

Зрозуміло, що онлайн-формат засідання вніс корективи, позбавивши можливості живого спілкування і теплого чаювання, як велося завжди під Новий рік, але ми сміливо дивимося в очі викликам часу, випрацьовуючи нові форми і формати неповторних філософських медитацій.

Крім того, учасники засідання визначилися з темою наступної зустрічі, яка має відбутися у січні 2021р.: «Реалії сучасної України: націоналізм в умовах глобалізації».

Світлана Зайцева

Поділитись:

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code