Проект “Паноптикон”: Анна Поленякіна

анна поленякіна

Філософія… Повна різноманітних суджень, загадкових тверджень з інколи несхожими тлумаченнями. Вона в кожного своя. Кожен має свою точку зору, має право відкрито її висловлювати.

Але іноді можна помилитись. Твої міркування можуть бути не зовсім об’єктивними. Проте світ влаштований так, що правильною вважатимуть думку того, хто висловлюється більш впевнено. Іноді люди сприймають навіть неправду, тому що безперечно впевнені в чужих словах. Це через те, що вони не мають своєї думки.

Ось чому так важливо вивчати філософію. Розмірковуючи над подіями, піддаючи їх здоровій критиці, ти можеш помітити те, чого не помічав раніше.‍ Ти будеш розуміти мотиви вчинків, оцінювати їх на предмет справедливості, чесності, прозорості. Ти отримуєш можливість вчитися на чужих помилках, пізнавати інші точки зору, виховувати в собі толерантність.

Кожна людина особлива. Проте в епоху Інтернету стає дедалі важче відокремити свою особистість. Люди копіюють одне одного, тому що бачать які дії інших оригіналів допомагають їм досягти успіху. А копіям це не вдається.‍ Адже в них закладено зовсім інші вміння.

Спостерігання за внутрішнім світом також дає переваги у вигляді пізнання своїх можливостей, відкриття нових талантів, розуміння свого призначення для виконання життєвої місії. Все більше людей вдаються до аналізу себе. Вони вивчають внутрішній світ, дізнаються про заховані в них “родзинки” і починають діяти.‍ Шлях пізнання самого себе відкриває багато нового і досі незнаного.

Ви говорите – успішна людина, я говорю – філософ, який аналізує свою завжди не до кінця вивчену натуру, який увесь час знаходиться у пошуках себе.

Анна Поленякіна

учениця Єрківського ЗЗСО  І – ІІІ ступенів ім. Героя України В. М. Чорновола

смт Єрки Катеринопільського району Черкаської області,

призерка ІІІ регіонального конкурсуучнівської та студентської молоді “ФІЛОСОФ і Я”-2020.

2_5287652169317615205

Поділитись:

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code